kurs montera rusztowań

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że istnieją zawody, które są niechętnie wykonywane i wciąż jest trudno znaleźć osoby, które chciałyby się ich podjąć. Przykładowo praca na wysokości należy do tego rodzaju zajęć, gdzie wciąż brakuje osób do pracy. Większość ludzi posiada lęk wysokości, który uniemożliwia im coś takiego jak praca na wysokości.

Jest to jednak potrzebna praca, ponieważ bez niej nie uda się umyć szyb w drapaczach chmur ani powiesić bilbordów reklamowych. Również przycinanie gałęzi drzew i montaż słupów telegraficznych odbywa się poprzez pracowanie na wysokości. Oprócz tego obszaru istnieje więcej zawodów, w których stale brakuje pracowników, bez względu na wysokość stawek. Jakie to są prace i czemu jest w nich tak trudno o pracownika?

Najmniej pożądane zawody w Polsce i na świecie, czyli gdzie brakuje pracowników

Innym obszarem, gdzie ciągle brakuje pracowników jest branża funrealna. Chodzi tutaj o zatrudnienie w domach pogrzebowych oraz pracę przy myciu i ubieraniu zwłok przed pogrzebem. Wciąż brakuje osób, które chciałyby się podjąć tego typu pracy, ze względu na jej upiorny charakter, przypominający sytuacje z horrorów. O dziwo wciąż brakuje osób do sprzątania oraz do wykonywania bardziej specjalistycznych remontów, takich jak kładzenie kafelek. Wciąż niewiele osób umie montować rusztowania na placach budowy, a mimo tego mało kto zapisuje się na kurs montera rusztowań. Brakuje także pilotów samolotów pasażerskich, jednak głównie dlatego, że zdobycie odpowiednich kwalifikacji, żeby móc pilotować samolot jest czasochłonne i kosztowne. W jakich zawodach natomiast chętnych jest aż nadto, a znalezienie w nich pracy graniczy z cudem?

W jakich zawodach jest aż nadto chętnych do pracy?

W gastronomii pracowników wciąż jest pod dostatkiem. Tego typu stanowiska pracy są obsadzane przez studentów oraz osoby przyjeżdżające do nas ze wschodniej granicy. Gdyby nie te dwa źródła siły roboczej, mielibyśmy w Polsce problem z obsadzeniem stanowisk gastronomicznych. Chodzi tutaj przede wszystkim o kelnerów i pomoc kuchenną. Są to proste prace, na których można dużo zarobić, oczywiście zależnie od miejsca, w którym pracujemy.

Kelner w drogiej restauracji jest w stanie zarobić drugą pensję ze swoich napiwków, oczywiście jeśli będzie profesjonalny i będzie wiedział jak się zachować. Jest to istotne, ponieważ mało która praca daje takie możliwości zarabiania dodatkowych pieniędzy w trakcie wykonywania normalnej, regularnej pracy, a więc jest to atrakcyjne miejsce pracy.

By admin