Ślub to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Nic dziwnego w tym, że do tego dnia pragniemy się przygotować jak najlepiej, pamiętając o najdrobniejszych nawet detalach. Trzeba przyznać, że to przedsięwzięcie jest wymagające i czasochłonne, ale tylko do nas zależy, czy będzie przebiegało w atmosferze radości czy też będzie okraszone niepotrzebnymi nerwami. Kiedy warto zacząć przygotowania i jak mądrze dysponować czasem, by na spokojnie dopiąć wszystko na ostatni guzik?

Przygotowania od podstaw 

Przede wszystkim musimy wiedzieć, kiedy chcemy zorganizować uroczystość i wesele, bo dopiero takie ustalenia pozwolą nam ruszyć dalej, czyli zarezerwować termin w kościele i znaleźć odpowiedni lokal na wesele. Warto takie kwestie załatwiać z odpowiednim wyprzedzeniem, zwłaszcza gdy planujemy ślub w okresie letnim. To okres ślubny, dlatego im wcześniej załatwimy wszelkie formalności, tym lepiej. Zwlekanie może spowodować, że wymarzony termin okaże się zarezerwowany. Warto również w tym samym czasie zastanowić się nad transportem dla gości, jeżeli zaistnieje taka konieczność. Wiele osób decyduje się na wynajem busów, które dowiozą gości spod kościoła do restauracji. To wygodny sposób i zdecydowanie wart swojej ceny, ponieważ nie trzeba angażować żadnego z gości.

Kiedy wręczyć zaproszenia? 

Dobry zwyczaj mówi, że zaproszenia powinny być wręczane gościom z przynajmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Warto jednak w tej kwestii zdać się na własną intuicję. Na ogół znamy swoich gości i wiemy, jaki styl życia prowadzą. Być może w naszym przypadku znacznie lepiej będzie wręczyć zaproszenia nieco wcześniej? W dobrym guście jest wykonanie telefonu z wcześniejszą informacją i zaproszeniem słownym, jeżeli nie ma możliwości wcześniejszego wręczenia wersji analogowej. Warto również zastanowić się nad innowacyjnymi dodatkami do zaproszeń, które w branży ślubnej cieszą się ogromną popularnością. Krówki ślubne to wyjątkowa propozycja dla osób, które pragną zaskoczyć swoich gości miłym gestem. Można również zdecydować się na eleganckie jutowe woreczki, w których zostanie umieszczone zaproszenie lub ekologiczne pudełeczka, które są prawdziwym hitem w tym sezonie i gwarancją na to, że zaproszenie bez szwanku dotrze do adresata.

O czym nie możemy zapomnieć? 

Przed ślubem para jest zobligowana do zakupienia specjalnych obrączek, które symbolizują zawarte właśnie małżeństwo. Potrzebni są również świadkowie i dobrze by było, gdyby byli wybierani spośród najbardziej zaufanych osób. W przypadku panny młodej dosyć istotną kwestią jest próba wizyta u wizażystki i fryzjera. Trzeba również wziąć pod uwagę wizyty w pracowni krawcowej i to bez względu na to, jaką suknię wybraliśmy. Kobiety mają w zwyczaju zrzucać wagę tuż przed najważniejszym dniem w swoim życiu, dlatego ostatnie przymiarki muszą odbyć się właściwie „tuż” przed ślubem. Przede wszystkim jednak para młoda musi pamiętać, że to ich święto i ich dzień. Warto do ślubu i wesela podchodzić z pewną dozą dystansu i luzem, bo tylko w ten sposób zapewnimy sobie niezapomniany dzień.

By admin