Obecne okna produkuje się zupełnie inaczej niż dotychczas. Aktualnie jednym z najważniejszych czynników decydujących o zakupie stolarki okiennej jest jego parametr termoizolacyjny. Jest to bardzo ważny aspekt w kontekście dbania o ekologię, bowiem stolarka okienna o odpowiednich parametrach termoizolacyjnych są oknami energooszczędnymi. Każdy inwestor, który wybiera stolarkę okienną do swojego budynku powinien zwrócić uwagę na energooszczędność swoich okien oraz na prawidłowy sposób ich montażu. Okazuje się bowiem, że nawet najdroższe okno, które zamontujemy tradycyjną metodą nie będzie tak dobrze izolować od utraty ciepła w porównaniu do okien zamontowanych na tak zwany ciepły montaż (https://okno-classic.pl/cieply-montaz-krakow/). Jest to metoda, którą poleca większość fachowców. Nie jest zbyt skomplikowana a zdecydowanie podnosi parametry termoizolacyjne naszych okien.

Stolarka okienna powinna być skrupulatnie wybrana. Warto do tego zakupu przygotować się odpowiednio wcześnie i porównać oferty kilku konkurencyjnych firm. Wówczas będziemy mogli wybrać odpowiednie dla nas okna. Kolejnym ważnym aspektem jest decyzja o sposobie montażu stolarki okiennej. Możemy wybrać metodę tradycyjną, która oparta jest o montaż na pianę montażową. Jednak jeśli chcemy w pełni wykorzystać energooszczędność naszych okien powinniśmy zdecydować się raczej na tak zwany ciepły montaż. Jest to metoda oparta na zastosowaniu kilku warstw izolacji. Pierwszą warstwę stanowi, tak jak w przypadku tradycyjnej metody – piana montażowa. Kolejnymi warstwami są te złożone ze specjalnych taśm – taśmy paroprzepuszczalnej oraz taśmy paroizolacyjnej. Wszystkie te warstwy zapewniają odpowiednią ochronę termoizolacyjną, akustyczną oraz chronią przed utratą ciepła z budynku. Przy zakupie odpowiednich okien warto od razu zapytać, czy możemy zdecydować się na taki montaż okien. Taki sposób zamontowania stolarki okiennej jest oczywiście nieco droższy od tradycyjnej metody, jednak warto do niego dopłacić. Ma bowiem bardzo dużo zalet w porównaniu do montażu tradycyjną metodą.

Do zalet ciepłego montażu zaliczyć można przede wszystkim dobrą ochronę przed utratą ciepła z budynku. W ten sposób oszczędzamy na rachunkach za ogrzewanie. Jest to więc plus dla naszego portfela. Płacąc jednorazowo za droższy montaż stolarki okiennej, oszczędzamy długoterminowo na rachunkach za ogrzewanie. Kolejnym niewątpliwym plusem jest fakt, iż unikamy wnikania wilgoci do wnętrza budynku oraz powstawania pleśni i grzybów na ścianach. Zastosowane przy tej metodzie taśmy izolują bowiem wnętrze budynku od działania czynników zewnętrznych.

By admin