Profil do taśm ledowych wykonany z aluminium przede wszystkim przedłuża znacząco żywotność takiego oświetlenia. Światło działa prawidłowo, wykorzystując swoją pełną moc. Sama taśma LED umieszczona na jakiejkolwiek powierzchni – półce, schodach czy suficie nie wygląda też zbyt dobrze. Profil spełnia zadanie nie tylko ochronne, ale i zdecydowanie podnosi walory estetyczne każdego z pomieszczeń. Zatem dlaczego profile z aluminium są niezbędne i na co należy zwrócić szczególną uwagę? Przeczytaj poniższy artykuł i sięgnij po inspirujące i praktyczne porady!

LED profile aluminiowe – zadanie jakie mają do spełnienia i rodzaje

Profile, które są dedykowane taśmom ledowym, tak jak było już to powiedziane spełniają nie tylko warunki przedłużające żywotność urządzenia i dbają o jego dłuższą pracę. Podnoszą one zdecydowanie walory estetyczne i sprawiają, że każde pomieszczenie, czy to prywatne, czy firmowe nabiera przyjemnego wyglądu. Profile należy wybrać w zależności od podłoża, czy powierzchni, na której chcemy montować taśmy. Wyróżniamy więc:
profile przeznaczone do schodów i stopni
dedykowane sufitom podwieszanym
profile LED kątowe idealne do montażu w miejscach, gdzie występuje dużo załamań i nierówności, na przykład na półkach sklepowych lub meblach
profile podłogowe
profile LED okrągłe, które pasują do minimalistycznych i industrialnych wnętrz
Do taśm ledowych należy wybrać także pasujące klosze – dzięki nim możliwe jest uzyskanie światła, jakiego potrzebujemy w danej chwili. Możesz zdecydować się na:
klosz mleczny
Daje on przyjemne, niezbyt ostre światło, które wspaniale wygląda w pomieszczeniach restauracyjnych oraz w domach czy na tarasach. Źródło światła jest nieco przygaszone i miękkie.
klosze transparentne/przezroczyste
Klosze tego rodzaju charakteryzują się dosyć wyraźnym, odbiciem światła. Są one odpowiednie do miejsc, które chcemy szczególnie mocno zaakcentować. Będą więc nadawały się na schody, niebezpieczne stopnie, niskie stropy czy inne dosyć niebezpieczne miejsca. Klosze transparentne, czyli przezroczyste są w sam raz do tego, aby zostały umieszczone także na witrynach sklepowych.

Profile do taśm LED z aluminium – jakie mają właściwości?

Aluminium jest materiałem, który doskonale współpracuje z tego typu oświetleniem. Przedłuża pracę taśmy i pozwala na bezusterkowe wykorzystanie pełnej mocy światła. Profil do taśm LED wykonany z aluminium charakteryzuje się:
-dużą odpornością na urazy mechaniczne
-chroni taśmę LED przed zabrudzeniami: kurzem i wilgocią
-jest elastyczny
Podczas zakupów zawsze powinieneś wybierać pasujące do płaszczyzny profile, dzięki temu Twoje wnętrze będzie naprawdę wyglądało efektownie!

By admin