Planujecie niedługo ślub, wszystko już zaplanowane, sala zarezerwowana, obrączki kupione, suknia ślubna już wisi w szafie, ale co z upominkami dla gości? Chcesz wiedzieć, ile przeznaczyć na upominki dla gości? Przedstawimy tutaj kilka różnych opcji. Spędzenie dnia ślubu w gronie najbliższych to niesamowite przeżycie. Goście podróżują daleko i szeroko, aby uczcić ten wielki dzień, często niosąc prezenty i życzenia. Aby podziękować rodzinie i przyjaciołom za ich przybycie i wsparcie, wiele par młodych wysyła swoich bliskich do domu z dowodami uznania w postaci upominków ślubnych. Małe smakołyki kończą przyjęcie na wysokim poziomie i często służą jako słodka pamiątka z uroczystości. Jeśli zdecydujesz się na weselne przysługi, nasuwa się jedno wielkie pytanie: ile trzeba wydać na każdy prezent?

Zgodnie z ogólną zasadą większość par wydaje od 8 do 10 zł na każdy upominek weselny, ale ta cena nie jest ustalona. Przy ustalaniu ceny panna młoda i pan młody powinni wziąć pod uwagę dwa główne czynniki: swój budżet i wielkość listy gości. Osoby z dużymi uroczystościami zazwyczaj wydają mniej na osobę na upominki, w przeciwnym razie całkowity koszt może przekroczyć kilkaset złotych. Podobnie pary pracujące z napiętym budżetem zazwyczaj decydują się na mniejsze wydatki na podarunki ślubne.

Przyjazne dla budżetu gadżety mogą być tak samo znaczące i przyjemne, jak droższe opcje. Jeśli chcesz obniżyć koszty, rozważ skorzystanie z opcji DIY i zrobienie własnych upominków. Niektóre popularne i przyjemne dla gości opcje obejmują wypełnione cukierkami słoiki, spersonalizowane podstawki, asortyment torebek z herbatą i ręcznie robione mydła.

Produkty spożywcze są zazwyczaj niedrogie, zwłaszcza gdy są kupowane luzem i podzielone między gości. To także praktyczne prezenty, które z pewnością spodobają się ludziom w drodze do domu z przyjęcia. Zastanów się nad wysłaniem gości w drogę z torebkami chipsów lub popcornem, ciasteczkami lub smaczną lokalną specjalnością, krówki weselne to też super pomysł na podarunek. Ślubne upominki związane z majsterkowaniem i jedzeniem mogą kosztować mniej niż 8 zł na gościa weselnego, co pozwala zaoszczędzić duże pieniądze na inne wydatki związane ze ślubem. Z drugiej strony pary z większym budżetem mogą zdecydować się wydać więcej pieniędzy na upominki ślubne. Dżem lub miód w słoikach, okulary przeciwsłoneczne, torebki kawy, mini butelki wina i szampana, spersonalizowane kieliszki do wina i kosze z wypiekami.

Bez względu na to, ile wydasz na upominki, pamiętaj, że goście niekoniecznie oczekują prezentu pożegnalnego i będą tak samo zadowoleni z upominku o wartości 8 zł, jak i 80 zł. Wykorzystaj swój osąd, aby wybrać najlepszy upominek ślubny dla swojego budżetu i wiedz, że goście wyjdą z Twojej ceremonii wzruszeni słodkim gestem, niezależnie od otrzymanego prezentu. Ważne, że ten upominek będzie podarowany prosto z serca, goście na pewno docenią to, że o nich pomyśleliście i razem z wami długo nie zapomną tego wyjątkowego dnia pełnego wrażeń.

By admin