miedziane akcenty w remontowanej łazience

Rozpoczynasz remont łazienki i nie wiesz, w jakim stylu ją urządzić? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, jak modnie urządzić swoją łazienkę. Wszyscy właściciele nieruchomości, rozpoczynając remont zawsze stają przed bardzo ważnym dylematem, jakim jest wybór nowoczesnego urządzenia łazienki, czy też pozostanie przy klasyce. Oczywiście oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Pamiętajmy, że obecnie remonty pomieszczeń są wykonywane o wiele częściej niż poprzednio, a w związku z tym warto zaszaleć i wybrać coś, co nam się podoba, nie tylko ze względu, że długo nie wyjdzie z mody.

Miedź, czyli łazienkowe trendy

W ostatnim czasie do łask powróciła armatura łazienkowa w odcieniu miedzi. Spacerując po sklepach budowlanych  nie zdziw się, gdy zobaczysz wanny miedziane lub umywalki czy też nawet korki w odcieniu miedzi. Tak! Wiem, co chcesz powiedzieć miedź już jakiś czas temu odeszła do lamusa. Owszem, ale teraz powróciła z podwójną siłą. Wiele klientów szuka kolor armatury, która ociepli wnętrze. Stosując umywalki miedziane, krany czy korki miedziane jesteśmy w stanie ocieplić wnętrze, dodać ciepła blasku i elegancji łazience. Czasy świetności koloru białego i czarnego odeszły do architektonicznej przeszłości.

Dlaczego warto wybrać miedź w łazienkowej armaturze?

Bo jest niezwykle modna, bez trudu dokupisz do niej pozostałe pasujące kolorystycznie elementy armatury. Oczywiście istnieje kilka różnych odcieni miedzianego koloru od wpadającego delikatnie w róż, przez szczotkowaną miedź, aż po polerowany złoty odcień. Każdy klient z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Decydując się na miedź nie musisz obawiać się pozostałego wystroju pomieszczenia. Ten kolor armatury świetnie współgra z każdym wystrojem. Ponadto trendy architektoniczne obecnie lubią zabawić się z kolorystyką i wzorami.

I jak już wyżej wspomniano miedź na armaturze łazienkowej wygląda po prostu rewelacyjnie i co ważne jest o wiele łatwiejsza w utrzymaniu czystości niż kolor czarny, na którym są bardzo widoczne naloty kamienia.

Drewno i biel w łazienkach

To połączenie jest to jedno z tych, które tak przypadły klientom do gustu, że jeszcze bardzo długo nie wyjdą z mody. Taka kolorystyka pozostawia bardzo szeroką gamę dodatków do wyboru. Ponadto biel i drewno w połączeniu z miedzianą armaturą będą wyglądały bardzo elegancko i gustownie.

Najczęściej stosowanym ułożeniem płytek w łazience jest drewno na podłodze, a biel na ścianach. Takie rozwiązanie sprawia, że płytki podłogowe w odcieniu drewna są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż te w kolorze bieli. Oczywiście obecnie sklepy budowlane przepełnione są płytkami o różnych rozmiarach i odcieniach drewna.