gry miejskie w centrum krakowa

Kraków jest stolicą polskiej turystyki. Jest to miasto chętnie odwiedzane przez turystów polskich i zagranicznych. Na tą popularność ma wpływ przede wszystkim długa i ciekawa historia byłej stolicy Polski. Obecność tej historii dostrzeżemy w wielu krakowskich zabytkach. Jednak Kraków może być też ciekawym miejscem nie tylko dla miłośników zabytków. Miasto oferuje szereg atrakcji, dzięki którym można zaplanować aktywny wypoczynek. Jedną z takich atrakcji jest z całą pewnością gra miejska dostarczająca mnóstwo dobrej zabawy.

Na czym polega gra miejska?

Gra miejska to rozgrywka, którą toczymy z naszymi współgraczami w przestrzeni wielkiego i pięknego miasta, jakim niewątpliwie jest właśnie Kraków. Dlaczego warto zagrać w grę miejską? Taka gra to wciągające rozwiązywanie ciekawych zagadek przy wykorzystaniu wskazówek znajdujących się w różnych punktach danego miasta. Innymi słowy gra miejska Kraków sprawia, że gramy, bawimy się i poznajemy miasto. Scenariusz takiej gry jest w każdej oferującej ją firmie inny. Nie powinniśmy się więc szybko znudzić. Jest w czym wybierać, a gry miejskie w Krakowie najczęściej odbywają się w ciekawych historycznie miejscach, pełnych zabytków, jak Stare miasto lub krakowski Kazimierz.

Jak nie gra miejska to może escape room?

Innym ciekawym pomysłem jest wycieczka do escape roomu. Nie wszyscy wiedzą, co kryje się pod tą nazwą. Jest to pokój zagadek, w którym uczestnicy muszą wykonać odpowiednie zadanie, żeby się z danego pokoju wydostać. Zazwyczaj scenariusz polega na konieczności odnalezienia określonego przedmiotu niezbędnego do opuszczenia pokoju. Jednak każdy escape room w Krakowie może zaoferować nam zupełnie inny scenariusz zabawy i inny klimat pokoju. Warto więc sprawdzić szeroką ofertę wszystkich podmiotów tego typu, a tych w stolicy małopolski jest dosyć dużo.