pościel z wypełnieniem

Wybór odpowiedniej pościeli dla dziecka nie jest łatwym zadaniem – jakie wypełnienie wybrać na lato, a jakie na zimę, czy rodzaj wypełnienia wpływa na jakość snu, a może zdecydować się na pościel dla alergików? Duży asortyment nie ułatwia podjęcia decyzji, dlatego przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jaka pościel z wypełnieniem dla dzieci będzie najlepsza!

Modele całoroczne czy ,, cztery pory roku “?

W sprzedaży znajdziesz kołdry, które mogą być używane przez cały rok, bez względu na temperaturę, która panuje na zewnątrz. Jeśli przeraża Cię kupowanie kilku kompletów, możesz wybrać właśnie pościel z wypełnieniem – uniwersalna kołdra ze średnio gęstym wypełnieniem będzie idealna. Warto również w tym momencie wspomnieć, że na rynku dostępne są także kołdry, tak zwane ,, cztery pory roku “. Ich specyfika polega na tym, że są to kołdry składające się z dwóch części, które połączone ze sobą dają odpowiednią do pory roku grubość i tym samym zapewniają ciepło. Łączy się je przy pomocy specjalnych rzepów lub zatrzasków.

Na lato lub wiosnę wystarczy pojedyncza część, którą bez problemu odepniesz od drugiej warstwy. Jeśli Twoje dziecko nie jest alergikiem i nie poci się nadmiernie możesz zdecydować się właśnie na taką pościel. Wypełnienie syntetyczne lub bawełniane będzie równie dobre, co uniwersalny charakter kołdry, ale powinieneś się upewnić, czy taką pościel można prać w przynajmniej 60 stopniach. Dzieci, które chodzą do szkoły lub przedszkola przynoszą często różne choroby – zarażają się owsicą lub wszawicą. Aby pozbyć się insektów czy pasożytów konieczne będzie wypranie pościeli w wysokiej temperaturze, a jeśli będzie to pościel o słabych parametrach, może ona po takim praniu nie nadawać się już do użytku.

Pościel dziecięca z wypełnieniem – co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Kiedy już mniej więcej wiesz, jakie wypełnienie będzie dobre dla Twojego dziecka, powinieneś wziąć jeszcze pod uwagę odpowiedni rozmiar. Dla niemowląt nie kupuj pościeli na wyrost – maluch się w nią zaplącze, co może być dla niego niebezpieczne. Dla przedszkolaka kup pasującą do łóżka pościel, natomiast dla dzieci starszych, w wieku szkolnym zdecyduj się już na pościel, z której tak szybko nie wyrośnie.

Dziewięciolatek może już korzystać z ,,dorosłej ” kołdry, która posłuży mu naprawdę długo, o ile ma dobre parametry i jest przyzwoitej jakości. Nie zapomnij też o walorach estetycznych – kup swojemu maluchowi pościel, która przypadnie mu do gustu i sprawi, że wypoczynek nocny będzie dla niego przyjemnością.

By admin