krzewy w szkółce róż

Róże od bardzo dawna zdobiły nasze domy i otoczenie. Również i obecnie są one jedynymi z najchętniej kupowanych kwiatów. Szukając kwiatów do swojego domu warto wybrać profesjonalną szkółkę róż lub kwiatów. Dobrze prowadzona szkółka róż w swojej ofercie będzie miała ładne, zdrowe krzewy w różnorodnych kolorach, bez stosowania zbyt dużej ilości chemii. Szukajmy sprawdzonych hodowców, którzy posiadają odpowiednią wiedzę na temat uprawy kwiatów. Dobrze gdy właściciel udzieli nam wskazówek i informacji jak mamy zajmować się naszymi zakupionymi różami.

Kiedy pada słowo róża najczęściej kojarzymy średniej wielkości krzew z czerwonymi kwiatami. Profesjonalni hodowcy róż w swojej ofercie posiadają szeroką gamę wyboru krzewów. Kiedyś w szkółce róż spotkałam się z podziałem produktów na: róże rabatowe, róże parkowe, róże miniaturowe, róże okrywowe, róże pnące, róże z koroną zawieszoną na wysokości pnia 140 cm, róże z koroną parasolą o wysokości pnia 120 cm, róże o koronie kulistej o wysokości pnia 90 cm i róże wielkokwiatowe. Niestety laikowi bez wiedzy o kwiatach te nazwy nie mówią zbyt wiele.

Jeżeli poszukujesz wysokich krzewów róż to wybierz róże pnące, niższe od nich są róże o koronach i kolejno osiągają wysokości 140 cm, 120 cm i 90 cm. Róża parkowa osiąga wysokość 150 cm, a niższe od niej są róże wielkokwiatowe i róże rabatowe. Najniższe róże to róża miniaturowa (około 40 – 50 cm) i okrywowa. Niestety coraz częściej różnice pomiędzy różami zacierają się i bardzo trudno jest zakwalifikować niektóre rodzaje róż do konkretnego gatunku, tak jest w przypadku róży „Black Forest Rose”, która jest połączeniem róży okrywowej i rabatowej.

Po sadzonki do szkółki róż

Szukając odpowiednich kwiatów do swojego ogrodu warto wybierać te pasujące do pozostałej części ogrodu. Bardzo często właściciele stawiają na minimalizm, gdzie dominuje zielona trawka i pojedyncze krzewy róż. Odwiedzając miejsce takie jak szkółka róż jest w czym wybierać. Najchętniej wybieranymi rodzajami róż są róże rabatowe, róże okrywowe w kolorystyce różu i kremowym. Możemy wybierać również spośród róż z odkrytym systemem korzeniowym (goły korzeń) lub w donicach.

Wybierając zdrowe róże do ogrodu ze sprawdzonej szkółki róż będziemy mogli cieszyć się pięknymi różami przez bardzo długi czas. Pamiętajmy, że róże jako kwiaty nie są zbyt wymagające pod względem dbania o nie. Warto zainwestować w dobrej jakości sadzonki róż, bowiem przy naszym odpowiednim zaangażowaniu będziemy mogli cieszyć się pięknymi kwiatami na lata.